Αγαπητοί/ές πρωτοετείς φοιτητές και φοιτήτριες,

Το Τμήμα Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος και το Τμήμα Αγροτικής Βιοτεχνολογίας και Οινολογίας της Σχολής Επιστημών Γεωπονίας και Δασολογίας του Δημοκρίτειου Πανεπιστημίου Θράκης σας καλωσορίζουν θερμά στην ακαδημαϊκή μας κοινότητα.
Η τελετή υποδοχής των πρωτοετών φοιτητών θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη, 9 Οκτωβρίου 2024 (ώρα προσέλευσης φοιτητών/τριών 10:45-11:00) και περιλαμβάνει μια σειρά από χαιρετισμούς, ενημερωτικές παρουσιάσεις και δραστηριότητες που στόχο έχουν να σας εισαγάγουν στον ακαδημαϊκό και κοινωνικό ιστό του Πανεπιστημίου μας.

Η παρουσία σας στην τελετή είναι σημαντική για την ομαλή σας ένταξη στη φοιτητική μας κοινότητα.

Θα χαρούμε να σας υποδεχτούμε και να σας στηρίξουμε στα πρώτα σας βήματα ως μέλη της ακαδημαϊκής μας κοινότητας.

Με εκτίμηση

Σπυρίδων Μάμαλης                                                                                                  Αντώνιος Παπαδόπουλος

Πρόεδρος                                                                                                                  Πρόεδρος

του Τμήματος Αγροτικής Βιοτεχνολογίας και Οινολογίας, Δ.Π.Θ.                                      του Τμήματος Δασολογίας και Φυσικού Περιβάλλοντος, Δ.Π.Θ.

Πρόγραμμα Τελετής Υποδοχής Πρωτοετών Φοιτητών